Zbuduj dobrą historię kredytową dzięki szybkim pożyczkom od MiniCredit

Kategoria: Artykuły
Każdy, komu zdarzyło się już zaciągać poważny kredyt, wie doskonale, jak duży wpływ na decyzję banku ma historia kredytowa. Istnieje powszechne przekonanie, iż najpewniejszą gwarancją otrzymania kredytu jest jej brak. Przekonanie to nie jest jednak do końca zgodne z prawdą.

Czym jest historia kredytowa?

Zgodnie z tym, co czytamy na stronie Biura Informacji Kredytowej: „Historia kredytowa to wszystkie dane zgromadzone w BIK na temat Twoich kredytów – tych, które aktualnie spłacasz i tych już spłaconych. Jedną z kluczowych informacji jest to, czy spłaty są (lub były) regulowane w terminie.” Historia kredytowa obejmuje wszelkiego rodzaju produkty kredytowe, a więc nie tylko kredyty bankowe, ale również zakupy na raty, karty kredytowe oraz – oczywiście – krótkoterminowe pożyczki internetowe.

Czy można zbudować dobrą historię kredytową?

Tak. A im wcześniej się za to zabierzemy, tym lepsze będą tego efekty. Sposób budowania dobrej historii kredytowej – takiej, która zapewni nam pozytywną opinię każdego banku – opiera się na niepisanej zasadzie zaufania: osoby spłacające swoje zobowiązania sumiennie i terminowo są bardziej godne zaufania, niż niekorzystający nigdy z jakichkolwiek produktów kredytowych (nieposiadający historii kredytowej). Wynika z tego, że dla zbudowania dobrej historii kredytowej niezbędne jest korzystanie – najlepiej z kilku różnych – usług pożyczkowych lub ratalnych.

Jak zbudować dobrą historię kredytową?

Nie trzeba wiele, aby nasza historia kredytowa przedstawiała się zachęcająco dla każdej instytucji finansowej. Wystarczy kilka właściwie przeprowadzonych zakupów na raty (starajmy się wybierać ofertę rat 0%) lub szybkich pożyczek online. Każda chwilówka od MiniCredit – o ile uregulowana została w terminie – buduje Twoją pozytywną historię kredytową, pokazując, że jesteś w stanie sumiennie spłacać zaciągnięte zobowiązania.