Szybka pożyczka online, czy dla każdego?

Kategoria: Artykuły
Rynek pożyczek pozabankowych zaskakuje atrakcyjnymi ofertami chwilówek, które z założenia są na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Czy jednak faktycznie wszyscy mogą ubiegać się o szybkie pożyczki?

Kwestia dostępności pożyczek przez Internet ściśle związana jest z kilkoma czynnikami. Teoretycznie można powiedzieć, że szybka pożyczka przez Internet jest dostępna dla każdej pełnoletniej osoby, która jest obywatelem Polski i posiada aktualny dowód lub inny dokument tożsamości. Jednak w rzeczywistości trzeba jeszcze spełnić kilka innych warunków. Jakich?

Szybka pożyczka online – dla kogo?

Podstawą uzyskania chwilówki jest dostęp do Internetu, ponieważ bez tego nie będziemy mogli złożyć wniosku o pożyczkę. Musimy również posiadać telefon komórkowy. To jednak nie wszystko. Warunkiem niezbędnym dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest własne konto bankowe.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to szybka pożyczka online, czyli praktycznie wszystkie formalności związane z uzyskaniem dodatkowych środków, odbywają się za pośrednictwem Internetu. Rachunek bankowy nie tylko umożliwia nam odebranie pieniędzy od pożyczkodawcy, ale stanowi również dla firmy pożyczkowej dodatkowy środkiem weryfikacji tożsamości klienta.

Podsumowując, jeśli spełniamy powyższe warunki, którymi są:

  • dostęp do Internetu,
  • telefon komórkowy,
  • własny rachunek bankowy,
to szybka pożyczka przez Internet jest dla nas jak najbardziej dostępna. Tym bardziej że zróżnicowanie ofert pozwala nam pożyczyć pieniądze nawet wtedy, gdy figurujemy w BIK lub mamy przejściowe problemy z zatrudnieniem.