Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Kategoria: Artykuły
Kwestia dochodów osób ubiegających się o pożyczkę przez Internet nie dla wszystkich jest do końca jasna. Firmy pożyczkowe deklarują, że udzielą nam pożyczki bez zaświadczeń lub pożyczki na dowód. Czy w praktyce oznacza to, że nie musimy mieć żadnego dochodu?

Sprawa dochodów i tego, czy musimy je podawać we wniosku o pożyczkę, wyjaśnia się już przy jego uzupełnianiu. Praktycznie wszystkie firmy pożyczkowe wymagają podania w odpowiednim polu kwoty swoich dochodów, jednak nie ma zazwyczaj żadnego progu dochodowego, który trzeba przekroczyć, by móc uzyskać pożyczkę. Można zaznaczyć również brak dochodów. Co to oznacza?

Dochód to nie wszystko, czyli pożyczki bez zaświadczeń o dochodzie!

Czy faktycznie istnieje coś takiego, jak pożyczka bez zaświadczeń i to nawet wtedy, gdy nie mamy dochodu? Okazuje się, że tak! Firmy pożyczkowe, bazując na własnych systemach oceny ryzyka, mogą zaproponować pożyczkę nawet tym osobom, które w danym momencie nie posiadają stałego źródła utrzymania.  Analitycy przy ocenie wniosku pożyczkowego biorą pod uwagę wiele czynników. Kierują się przy tym zazwyczaj wewnętrznymi procedurami opartymi na scoringu kredytowym.

Wykorzystanie tego stricte bankowego narzędzia oceny wiarygodności finansowej pożyczkobiorcy pozwala na stworzenie oferty całkowicie indywidualnej, dopasowanej do możliwości finansowej każdego klienta. Dzięki temu firmy pożyczkowe mogą udzielać wsparcia finansowego, które z jednej strony obarczone jest minimalnym ryzykiem, a z drugiej stanowi przysłowiowe koło ratunkowe dla pożyczkobiorcy.