Wzrost wartości pożyczek sektora pozabankowego. Nawet 5000 zł dla stałych klientów

Kategoria: Artykuły
Z raportu „Sektor instytucji finansowych w Polsce” przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych wynika, że wartość udzielanych pożyczek wzrasta jeszcze szybciej aniżeli sama ich liczba. Związane jest to z rozszerzeniem ofert firm pozabankowych o pożyczki na kwoty znacznie wyższe aniżeli te proponowane kilka lat temu. Obecnie w składanych wnioskach widnieją sumy sięgające nawet 5000 zł, podczas gdy wcześniej nie przekraczały one 2000 zł.

Zainteresowanie szybką pożyczką przekłada się na intensywny rozwój sektora pozabankowego. To z kolei sprzyja poszerzaniu ofert firm finansowych, które od momentu powstania zyskały już wielu stałych klientów.

Wyższe kwoty dla stałych klientów

Oferty firm sektora pozabankowego sukcesywnie są dostosowywane do oczekiwań klientów, w związku z czym proponowane kwoty stają się coraz większe. Jednak w większości przypadków tak wysokie stawki dostępne są tylko dla stałych klientów, którzy już kilka razy skorzystali z oferty, w terminie wywiązując się ze zobowiązań finansowych. Jak podaje KPF, średnia wartość pożyczek chwilówek już w 2015 roku przekroczyła granicę 2000 zł, osiągając sumę nieco ponad 2500 zł. W kolejnych miesiącach wartości te nieco wzrosły, a eksperci przewidują, że tendencja ta się utrzyma.

Krótkoterminowa pożyczka chwilówka

KPF zwraca również uwagę na fakt, że spośród dostępnych na rynku pożyczek klienci najczęściej wybierają krótkoterminowe. O ich popularności przesądza stosowanie przez firmy pozabankowe nowych technologii. Klienci mogą wnioskować o przyznanie środków finansowych drogą telefoniczną, mogą też ubiegać się o pożyczkę przez internet lub sms. I jak pokazują badania, często z tych możliwości korzystają, co tylko sprzyja rozbudowie ofert sektora pozabakowego.