Przegląd samochodu po zimie? Sprawdź, skąd wziąć na to pieniądze

Kategoria: Artykuły
Zima to najtrudniejszy okres dla naszych samochodów. W ciągu tych kilku zimowych miesięcy nasze auta poddawane są niezwykle ciężkim próbom i nieustannie znajdują się pod wpływem wyjątkowo dla nich szkodliwych czynników atmosferycznych. Dlatego też wiosną każdy szanujący się właściciel samochodu powinien przeprowadzić nie tylko przegląd swojego pojazdu, ale i niezbędne naprawy lub wymianę poszczególnych elementów. Na jakie wydatki muszą się przygotować kierowcy?

Co najczęściej robimy?

Według badania przeprowadzonego przez portal Okazje.info, większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia, jakie ma poprawnie wykonany przegląd samochodu po zimie. Aż 70% przebadanych przyznało, iż jest świadoma potrzeby specjalnego przygotowania pojazdu do następnego sezonu i potrzeby właściwej pielęgnacji auta po zimie.

Wśród czynności najczęściej przeprowadzanych podczas wiosennych przygotowań do kolejnego sezonu, 64% respondentów wskazało na konieczność udania się do myjni samochodowej i dokładnego oczyszczenia podwozia i nadwozia auta z błota, piasku i soli. 54% badanych za obowiązkowy element wiosennego przeglądu uznaje wymianę opon z zimowych na letnie, 39% zleca wykonanie przeglądu w serwisie samochodowym, a 36% pamięta również o dokładnym przeglądzie klimatyzacji. Niemal co trzeci kierowca poświęca sporo czasu na kosmetykę wnętrza kabiny pojazdu, łącznie z wypraniem tapicerki.

Za co jeszcze płacimy?

Wśród najczęstszych dodatkowych wydatków związanych z przeglądem auta po zimie, najwięcej osób (18%) wskazało na zakup nowych wycieraczek, wymianę dywaników (17%) oraz pokrowców na siedzenia (10%).

Według sondażu Okazje.info, na wydatki związane z wiosennym przeglądem przeznaczamy zwykle nie więcej niż 200 zł. Bywa jednak i tak, że potrzeba zmusza nas do wysupłania z portfela nawet powyżej 1 tys. Co wówczas? Prostym rozwiązaniem jest szybka pożyczka przez internet od MiniCredit. Na stronie głównej wystarczy wpisać w kalkulatorze pożyczek pożądaną sumę i czas na spłatę zadłużenia, a następnie wypełnić wniosek. Pieniądze znajdą się na koncie pożyczkobiorcy nawet w ciągu kwadransa, a to pozwoli sprawnie przeprowadzić każdy remont auta.