Pożyczka przez Internet nie tylko dla młodych. Niemal 1/3 korzystających z „chwilówek” to osoby w wieku 40+

Kategoria: Artykuły
Pożyczka przez Internet nie tylko dla młodych. Niemal 1/3 korzystających z „chwilówek” to osoby w wieku 40+
Mogłoby się wydawać, że internetowe „chwilówki” to produkt przeznaczony wyłącznie dla ludzi młodych, a nawet bardzo młodych. Tymczasem niemal 1/3 klientów korzystających z usług firm pożyczkowych działających online to osoby w wieku powyżej 40 lat. Ich zdolność kredytowa jest aż o 51% wyższa, niż w przypadku młodszych klientów, a swoje zobowiązania spłacają niezwykle regularnie.

Pożyczka na wakacje, na remont, na dzieci

Z badań przeprowadzonych przez jedną z firm należących do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych wynika, że Polacy korzystający z szybkich pożyczek przez Internet najczęściej przeznaczają pożyczone pieniądze na wakacje, remont mieszkania oraz na wydatki związane z dziećmi. Co ciekawe, aż 56% klientów firm pożyczkowych korzysta z ich usług regularnie, zaciągając kolejne zobowiązanie po pewnym czasie od spłacenia poprzedniego. Badanie pokazują również, że wśród klientów firm pożyczkowych po 40. roku życia znajduje się więcej mężczyzn niż kobiet, nie jest to jednak duża różnica, ponieważ mężczyzn jest w tej grupie wiekowej ok. 51%.

Dlaczego czterdziestolatkowie korzystają z „chwilówek”?

Ankieta przeprowadzona wśród klientów firm pożyczkowych z opisanej kategorii wiekowej pokazuje, iż osoby te – wybierając ten sposób zdobycia dodatkowych środków finansowych – kierują się przede wszystkim możliwością szybkiego zaciągnięcia pożyczki bez zbędnej biurokracji oraz – co równie ważne – bez wychodzenia z domu! Osoby po czterdziestce doceniają również ogromną dostępność do usług finansowych, która pojawiła się wraz z wejściem firm pożyczkowych na polski rynek.