Pożyczaj odpowiedzialnie!

Kategoria: Artykuły
W sytuacji, gdy brakuje nam pieniędzy, a procedury bankowe skutecznie uniemożliwiają nam zaciągniecie jakiegokolwiek kredytu czy pożyczki, wówczas jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby zdobyć potrzebne nam środki finansowe. Niestety bardzo często w takich przypadkach nie kierujemy się zdrowym rozsądkiem, lecz impulsem, z czego doskonale zdają sobie sprawę wszelkiego rodzaju oszuści i naciągacze. Jak się przed nimi ustrzec?

Atrakcyjne nie zawsze znaczy najlepsze

Osoby szukające zazwyczaj pożyczki bez BIK korzystają najczęściej w tym celu z internetu. Przykładowo wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „chwilówka”, otrzymujemy ponad 1 mln wyników wyszukiwania, z czego znaczącą część stanowią, na pierwszy rzut oka, atrakcyjne oferty pożyczkowe. Jeśli już koniecznie musimy skorzystać z tego rodzaju usług, to na co powinniśmy szczególnie zwracać uwagę przed zaciągnięciem internetowego zobowiązania finansowego?

O czym musisz pamiętać?

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest transparentność oferty, jaką proponuje nam konkretna firma pożyczkowa. Wszystkie informacje, jakie znajdują się na stronie internetowej pożyczkodawcy powinny być sformułowane w taki sposób, abyśmy mogli bez trudu zrozumieć wszystkie zasady, na podstawie których udzielana jest pożyczka przez internet. Bezpieczna oferta powinna zwierać m.in. warunki przyznawania pożyczki, maksymalną wysokość udzielanych pożyczek, szczegółowy opis okresu spłaty zobowiązania czy też całkowity koszty udzielanej pożyczki.

Nie tylko sama treść oferty jest ważna, ale również jej lokalizacja na stronie internetowej. Szukając jakichkolwiek informacji w konkretnym serwisie na temat pożyczki, nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiednich informacji na ten temat. Precyzyjnie sformułowane zasady oraz warunki pożyczania pieniędzy drogą internetową powinno być dla nas jasnym przekazem, że dana firma pożyczkowa nie ukrywa przed nami żadnych niekorzystnych regulacji oraz klauzul i można jej zaufać.

Kto pyta, nie błądzi

Aby na sto procent upewnić się, czy dany pożyczkodawca jest godny zaufania, warto zasięgnąć opinii u osób już korzystających z jego usług. Można to zrobić, wchodząc na różnego rodzaju fora internetowe, których obecnie pełno w wirtualnej przestrzeni. Nic tak nie utwierdzi na s w przekonaniu czy firma jest odpowiedzialnym pożyczkodawcom czy zwykłym oszustem, jak rozmowa z internautami mającymi już z nią do czynienia.