Masz telefon – masz pieniądze. Pożyczka na SMS to tylko jedna z możliwości, jakie daje smartfon

Kategoria: Artykuły
Masz telefon – masz pieniądze. Pożyczka na SMS to tylko jedna z możliwości, jakie daje smartfon
Mobilność staje się mottem naszych czasów. Możliwości, jakie dają nowoczesne smartfony, pozwalają nam gromadzić wiele narzędzi i rozwiązań w jednym małym urządzeniu elektronicznym. Nie powinno więc dziwić, że smartfon coraz częściej staje się naszym drugim portfelem, umożliwiającym regulowanie rachunków, a nawet zaciąganie szybkich pożyczek na dowód i bez zaświadczeń.

Telefon zamiast portfela

Polska od kilku już lat należy do wąskiego grona światowych liderów w dziedzinie transakcji bezgotówkowych. Można powiedzieć, że Polacy pokochali możliwość płacenia bezgotówkowo i bardzo chętnie z niej korzystają. Wprawdzie nadal zdecydowana większość z nas płaci za zakupy czy usługi z wykorzystaniem standardowych kart płatniczych, jednak stopniowo rośnie liczba osób regulujących swoje rachunki za pomocą telefonu.

Obecnie istnieją co najmniej cztery sposoby płacenia telefonem. Są to:

  • system BLIK,
  • karta płatnicza zapisana w telefonie,
  • aplikacja mobilna HCE,
  • naklejka zbliżeniowa na telefonie.

Pożyczka przez telefon

Dzięki współczesnej technologii dowolny smartfon doskonale sprawdzi się w roli portfela. Co jednak, jeśli portfel ten okaże się być pusty? I tu z pomocą przychodzą rozwiązania z gałęzi fintech. Działające na polskim rynku firmy pożyczkowe posiadają często w swojej ofercie usługę „SMS kredyt” lub „pożyczka SMS”, która umożliwia błyskawiczne zaciągnięcie pożyczki chwilówki za pomocą prostej wiadomości SMS. Rozwiązanie to daje nam stały dostęp do pieniędzy nawet jeśli nie mamy możliwości skorzystać z łącz internetowych. Pożyczka SMS to jeden z najszybszych i najprostszych sposób na zdobycie gotówki, który obecny jest na polskim rynku usług finansowych.