Czy bezrobotny może zaciągnąć pożyczkę?

Kategoria: Artykuły
Kwestia zaciągnięcia pożyczki przez bezrobotnych jest często poruszanym zagadnieniem. Dla wszystkich będących w takiej sytuacji dodatkowa gotówka zawsze stanowi wsparcie domowego budżetu. Czy jednak osoby bezrobotne mogą liczyć na takie wsparcie?

Pod pojęciem bezrobocie kryje się wiele różnego rodzaju sytuacji życiowych. I nie zawsze oznaczają one całkowity brak pracy czy innego źródła dochodu. Bardzo często takie osoby pracują, jednak albo jest to praca niezarejestrowana, albo dorywcza, która nie pozwala uzyskać stałego dochodu.

Możliwe jest również, że posiadają inne źródła pieniędzy w postaci różnego rodzaju świadczeń socjalnych. W takiej sytuacji uzyskanie pożyczki od firmy pozabankowej jest jak najbardziej możliwe.

Pożyczki bez zaświadczeń

Idealnym rozwiązaniem dla osób bezrobotnych są pożyczki bez zaświadczeń. Procedura przyznawania tego rodzaju kredytu nie wymaga dokumentów potwierdzających zatrudnienie. Wystarczy być pełnoletnim i posiadać konto bankowe. Możliwa jest jednak weryfikacja zdolności kredytowej, ale nie musi być ona sprawdzana w bazach informacji kredytowych. Szybkie pożyczki bez BIK są doskonałym tego przykładem. Firmy pożyczkowe posiadające w swojej ofercie tego typu pożyczki, nie sprawdzają swoich klientów w żadnych rejestrach.

Pożyczka chwilówka jest zatem dostępna dla osób bezrobotnych. Pamiętajmy o tym, że każda firma pożyczkowa kieruje się jednak indywidualnymi systemami oceny takich klientów. W ten sposób suma udzielonej pożyczki oraz okres jej spłaty zależny jest od indywidualnej sytuacji klienta i wewnętrznych procedur weryfikacyjnych danej firmy pożyczkowej.