Czy 18-latek może skorzystać z usług firmy pożyczkowej?

Kategoria: Artykuły
Czy 18-latek może skorzystać z usług firmy pożyczkowej?
Dla wielu nastolatków prawdziwa dorosłość rozpoczyna się w momencie otrzymania swojego pierwszego dowodu osobistego. Taki dokument otwiera wówczas przed nimi wiele alternatyw, w tym również możliwość samodzielnego decydowania o swoich finansach poprzez m.in. założenia konta bankowego, a nawet zaciągnięcia pożyczki. Czy również z usług sektora pozabankowego 18-latkowie mogą bez przeszkód korzystać?

Pełnoletność a odpowiedzialność

Wiele młodych osób, które dopiero wkraczają w dorosłość nie jest jeszcze w stanie odpowiedzialnie oszacować oraz przeanalizować swoją sytuację finansową i pod wpływem chwili decydują się na zaciągnięcie pożyczki, która może w przyszłości przysporzyć im wielu problemów finansowych. Obecnie większość firm pożyczkowych świadczy swoje usługi również drogą internetową, co umożliwia wzięcie pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu, a wszelkie formalności załatwia się przed komputerem. Taka forma zdobycia pieniędzy może być bardzo kusząca dla młodego człowieka, ponieważ jednym z podstawowych kryteriów stawianych przez firmę pożyczkową jest konieczność posiadania przez potencjalnego pożyczkobiorcę pełnoletności.

Pożyczka dla 18-latka

Pomimo tego, że szybka pożyczka przez Internet jest przeznaczona dla osób pełnoletnich i otrzymanie jej nie powinno przysporzyć młodemu człowiekowi większych trudności, to jednak wiele firm z sektora pozabankowego nie świadczy takich usług osobom mającym 18 lat. Jest to podyktowane przede wszystkim polityką odpowiedzialnego pożyczania, a tym samym wyłonienie przez firmy takiego klienta, który będzie w stanie terminowo uregulować swoje zobowiązanie. Bardzo często firmy pożyczkowe ustalają limit wiekowy, w jakim zobowiązanie finansowe może zostać udzielone. Ma to uchronić zbyt młode osoby przed popadnięciem w poważne problemy finansowe.

Jednak nie wszystkie firmy z sektora pozabankowego ograniczają dostęp do swoich usług osobom mającym 18 lat. Na rynku można bez przeszkód znaleźć oferty firm, z których mogą skorzystać świeżo upieczeni 18-latkowie. Jednak takie osoby muszą się bardzo dokładnie zastanowić, czy sprostają spłacie takiego zobowiązania.