Bezpieczne oszczędzanie na ogrzewaniu domu z MiniCredit

Kategoria: Artykuły
Sezon grzewczy w pełni. Wielu z nas pierwsze rachunki za ogrzewanie ma już za sobą. Czy i tym razem okazały się one zaskakująco wysokie? Jeśli tak właśnie było i w Twoim przypadku, sprawdź, co możesz zrobić, aby zaoszczędzić na opłatach i jednocześnie zadbać zimą o bezpieczeństwo domu oraz rodziny.

Zgromadź odpowiednie zapasy opału

Jeśli mieszkasz w domu ogrzewanym przez piec węglowy, dobrym pomysłem jest zgromadzenie zapasów opału już latem, kiedy jego ceny są najniższe. Różnice w cenach węgla pomiędzy lipcem a styczniem sięgają 100 i więcej złotych, co przy zużyciu od 3 do 5 ton w sezonie grzewczym daje niebagatelną oszczędność.

Podobnie rzecz ma się z drewnem. Tutaj dodatkowo dochodzi aspekt gatunku, rodzaju drewna oraz jego pochodzenia. Twarde gatunki drewna palą się wprawdzie najlepiej, jednak są też zdecydowanie droższe niż np. sosnowe odpady tartaczne. Jeśli nie potrzebujemy drewna do palenia w kominku, zwykłe „ścinki” okażą się w zupełności wystarczające.

Uważaj na zatkany komin i brak dopływu powietrza

Planując oszczędności, nie wolno nam zapominać o bezpieczeństwie. Wybierając węgiel, nie kierujmy się jedynie ceną – duże znaczenie ma również jego jakość. Niskiej klasy węgiel to duża ilość zanieczyszczeń w powietrzu, ale także problemy z wiecznie zarośniętym sadzą piecem oraz kominem.

Z odpowiednią rozwagą należy również podejść do tematu nieszczelnych drzwi i okien. Wprawdzie duże nieszczelności mogą znacząco podnieść rachunki za ogrzewanie, jednak ich całkowite uszczelnienie również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż blokuje niezbędną wymianę powietrza.

Pomyśl o sfinansowaniu pilnych inwestycji

Jeśli zima zaskoczyła nieprzygotowanych do sezonu grzewczego i musimy nagle przeprowadzić jakąś niezwykle pilną inwestycję (np. instalacja kominka, kupno większej ilości opału), z pomocą przyjdzie nam szybka pożyczka od MiniCredit. Pieniądze znajdą się na wskazanym koncie w ciągu kilku chwil, a czas na ich spłatę zależy od wskazanego we wniosku terminu.