Blog

Jaką część budżetu Polacy przeznaczają na świąteczne prezenty?

Wzrost wydatków w okresie świątecznym związany jest z większą ilością dokonywanych wówczas zakupów. I zdawać by się mogło, że najwięcej pieniędzy przeznaczanych jest na artykuły spożywcze. Tymczasem znaczną część budżetu domowego pochłaniają prezenty, które zgodnie z raportem „Zakupy świąteczne 2017” Deloitte stanowią 51% wszystkich kosztów.

Stali klienci mają lepiej

Stali klienci mają lepiej

Oferta firm pożyczkowych w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów. Szybkie pożyczki konsumenckie to obecnie bardzo atrakcyjna forma pożyczania gotówki głównie ze względu na komfort i łatwość uzyskania dofinansowania, a także minimum formalności związanych z wnioskowaniem o pożyczkę. Te cechy powodują, że wielu klientów bardzo często wraca do firm z sektora pozabankowego po kolejne pożyczki krótkoterminowe, zyskując przy tym wymierne korzyści finansowe.

Reklama pożyczek – reaktywacja

Reklama pożyczek – reaktywacja

Reklamy przedstawiające oferty banków, firm pożyczkowych czy też innych instytucji finansowych nie zawsze są wiarygodne. Kontrolował to już kilka lat temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazując na duże nieprawidłowości w tym względzie. Jednak to już przeszłość. Od października 2017 roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o kredycie konsumenckim, regulujące kwestie informacji przekazywanych w reklamach instytucji finansowych.